Kto nie powinien grac w paintball

Kto nie powinien grac w paintball

Tak, to jest prawdziwa różnica pomiędzy CO2 i HPA? (zbiorniki Paintball pełne CO2 w porównaniu do zbiorników paintball nitro z HPA). Istnieje kilka różnic, o zapoznanie się zaniedbany od podstaw. No to ruszamy:

CO2:

Co to jest CO2? Dobrze, jeśli można zapamiętać całą drogę z powrotem do chemii liceum, CO2 jest mało poręczne związek składa się z jednym atomem węgla i dwoma atomami tlenu.Wynajem kamperów Informacje Handy prawda? Przechodząc teraz. Zbiorniki na dwutlenek węgla są najczęstsze typy zbiorników paintball tam. prawie zawsze Zobaczysz początkujących z nich ze względu na ich wygodę. Istnieje mnóstwo tanich stacji napełniania CO2 niemal wszędzie, (można na pewno znaleźć miejsca, aby uzyskać więcej CO2 i HPA w każdej szanowanej sklepie paintball lub pola paintball) i jest to dość uniwersalny proces. Jednak jedna błędne te zbiorniki paintbolowych jest to, że CO2 jest w rzeczywistości przechowywana w zbiorniku w postaci ciekłej. Warunki ciśnieniowa w zbiorniku pozwala na to prawdopodobne.

Teraz, jak to przełoży się na płynne wykonywanie zdjęć? Dobrze, gdy wziąć strzał z pistoletu paintball zasilany CO2, ciecz wypływa z dyszy, odparowuje, co jest, co daje siłę na ogień znacznik. Niestety, ilość energii za tym strzale zawsze różnią się, ponieważ ciśnienie w zbiorniku paintbolu zależy od temperatury wokół niego. Może to uczynić następny strzał znacznie silniejsze lub słabsze. Dodatkowo, jeśli jesteś naprawdę pecha, ciekły CO2 może rzeczywiście dostać się do znacznika, który niszczy wszystko lub kopnięć swój pistolet paintball w pełni automatyczny, który (gdy potencjalnie zabawne) jest niebezpieczne i złe.

Kto nie powinien grac w paintball

HPA

Więc po pierwsze, HPA oznacza wysokie ciśnienie powietrza (dość wymowne eh?) Niektórzy ludzie odnoszą się również do nich jako "zbiorniki paintball nitro" lub "N2". (N2 prostu oznacza azot), w porównaniu do CO2, HPA paintball zbiorniki są o wiele bardziej stabilne, ponieważ azot nigdy nie staje się cieczą, więc zmiany ciśnienia nie są tak drastyczne. Ponieważ paintball sprężonego powietrza zbiorniki posiadają regulatorów na nich, co jest, co kontrolowane ilości przepływu powietrza pomiędzy zbiornikiem paintball nitro i znacznika, ciśnienie w pistolecie jest znacznie mniejsza, a zatem spójne.

Więc dlaczego nie wszyscy po prostu użyć HPA tuż nietoperza? Koszt. Patrząc na CO2 i HPA zbiorników paintball, zauważysz od razu Zbiorniki hPa są trochę droższe niż ich bracia CO2. W moich doświadczeniach, paintball na polu lokalnym, (blitz) CO2 jest rzeczywiście bardziej kosztowne w dłuższej perspektywie. Jasne, zbiornik HPA jest więcej, aby rozpocząć, ale można dostać lepsze oferty na HPA i trwa dłużej. Istnieje wiele rodzajów pojemników do HPA zbiorników paintball, ale ja nie pójdę do tych jeszcze. Mam nadzieję, że nauczyłem się czegoś!


- autor artykułu