ASG - sport przyszlosci

ASG - sport przyszlosci

FIDE jest skrótem dla Federacji Internationale des Echecs. Organizacja została założona w Paryżu, we Francji, w dniu 20 lipca 1924 r.

# 7 Grande Combination

W szachach, połączenie jest definiowany jako "przymusowe serii ruchów towarzyszy ofiary, które łączą do skorzystania z jakiegokolwiek potencjału zdobywania pozycyjną lub korzyści materialnej".koszulki osłonowe

Grande Połączenie wykonuje krok dalej i obejmuje wiele taktyk, takich jak szpilki, widelce, odkryty atak, i tak dalej.

Jak artysty wojennego, który dostarcza mieszany tablicę kopnięć i uderzeń, kombinacje na celu przytłoczyć przeciwnika do poddania się lub porażki. Grande Połączenie jest po prostu bardziej katastrofalne.

# 8 Wiszące Kawałek

Po opuszczeniu materiały chronione i narażona na potencjalne chwytania, są one w lewo "wisi". Wiszące Kawałek oznacza, że ??zostawiłem Rycerzem, biskup, wieżę lub królową niezabezpieczony. Jeśli nie pozostawił Pożyczki niezabezpieczone, jest znany jako "wisi Pawn".

# 9 Nielegalne Move

Ruch, który nie jest dozwolony przez oficjalnych zasad szachów jest nielegalny ruch. Na przykład, gracz, który przenosi ich biskupem wzdłuż prostych byłoby popełnienie nielegalny ruch, a biskupi mogą poruszać się tylko wzdłuż przekątnej ścieżki.

Ewentualnie, jeśli przenieść kolejny Pożyczki lub części, gdy król jest sprawdzić, a które poruszają się nie dostać Króla z czek ... które byłyby uznane za nielegalny ruch, ponieważ nie może być pozostawiona Kinga w ryzach. "Oni się zasady", że tak powiem.

# 10 KGA

Jest to skrót od konkretnego Otwarcie Gambit znany jako "króla Gambit przyjęte". Sekwencja Gambit Króla to 1. e4 e5 2. f4 ...

Sekwencja dla KGA jest 1. e4 e5 2. f4 exf4, gdy Blacka E5 Pożyczki przechwytuje Pożyczki White'a na placu F4. Gambit grał (białych); chwytanie została dokonana, Gambit była "Zaakceptowany" (autor czarny).

I podsumowuje tę kolekcję (# 5) 10 Szachy Słowniczek pojęć.

http://www.elstyk.com/category/transformatory-transformatory-toroidalne
- autor artykułu