ASG – sport przyszlosci

ASG - sport przyszlosci

FIDE jest skrótem dla Federacji Internationale des Echecs. Organizacja została założona w Paryżu, we Francji, w dniu 20 lipca 1924 r.

# 7 Grande Combination

W szachach, połączenie jest definiowany jako „przymusowe serii ruchów towarzyszy ofiary, które łączą do skorzystania z jakiegokolwiek potencjału zdobywania pozycyjną lub korzyści materialnej”.

Grande Połączenie wykonuje krok dalej i obejmuje wiele taktyk, takich jak szpilki, widelce, odkryty atak, i tak dalej.

Jak artysty wojennego, który dostarcza mieszany tablicę kopnięć i uderzeń, kombinacje na celu przytłoczyć przeciwnika do poddania się lub porażki. Grande Połączenie jest po prostu bardziej katastrofalne.

# 8 Wiszące Kawałek

Po opuszczeniu materiały chronione i narażona na potencjalne chwytania, są one w lewo „wisi”. Wiszące Kawałek oznacza, że ??zostawiłem Rycerzem, biskup, wieżę lub królową niezabezpieczony. Jeśli nie pozostawił Pożyczki niezabezpieczone, jest znany jako „wisi Pawn”.

# 9 Nielegalne Move

Ruch, który nie jest dozwolony przez oficjalnych zasad szachów jest nielegalny ruch. Na przykład, gracz, który przenosi ich biskupem wzdłuż prostych byłoby popełnienie nielegalny ruch, a biskupi mogą poruszać się tylko wzdłuż przekątnej ścieżki.

Ewentualnie, jeśli przenieść kolejny Pożyczki lub części, gdy król jest sprawdzić, a które poruszają się nie dostać Króla z czek … które byłyby uznane za nielegalny ruch, ponieważ nie może być pozostawiona Kinga w ryzach. „Oni się zasady”, że tak powiem.

# 10 KGA

Jest to skrót od konkretnego Otwarcie Gambit znany jako „króla Gambit przyjęte”. kuchnie, meble na wymiar – Tarnów Sekwencja Gambit Króla to 1. e4 e5 2. f4 …

Sekwencja dla KGA jest 1. e4 e5 2. f4 exf4, gdy Blacka E5 Pożyczki przechwytuje Pożyczki White’a na placu F4. Gambit grał (białych); chwytanie została dokonana, Gambit była „Zaakceptowany” (autor czarny).

I podsumowuje tę kolekcję (# 5) 10 Szachy Słowniczek pojęć.

http://www.elstyk.com/category/transformatory-transformatory-toroidalne
– autor artykułu