Rozwój cyrku w Polsce

W naszym kraju jedną z najpowszechniejszych form rozrywek okazuje się cyrk. Jest to forma kulturalna, która została zaczerpnięta ze starożytnego Rzymu. Pierwsze cyrki tworzone były na wzór rzymskiego obiektu z odkrytą w pełni areną. W przypadku z kolei cyrku w Polsce, jego koleje losu są mocno zawiłe oraz wiążą się z rokiem 1883.
W wyżej wspomnianym czasie powstał nasz pierwszy cyrk, jaki zbudowany został na terenie Warszawy. Było to przedsięwzięcie za sprawą Wilhelma Ciniselli, bowiem to jego właśnie rodzina zajmowała się realizacją kulturalnych eventów cyrkowych mniej więcej do 1914 roku, czyli do czasu, kiedy wybuchła pierwsza wojna światowa.

Jeżeli natomiast mowa o końcówce dziewiętnastego stulecia, to wtedy prawdziwą furorę zrobiły cyrki jakie miały charakter wędrowny. W http://najtanszeac.pl/ubezpieczenia-samochodowe/ ich przypadku zwłaszcza należy zwrócić uwagę na to, że były one prowadzone przez Adama Pincla. To on należy do ojców cyrku w naszym kraju. Ogólnie rzecz biorąc Polska posiada mnóstwo znanych cyrkowców i jeszcze szersze grono założycieli popularnych na całym świecie organizacji cyrkowych. Jednymi z legendarnych wręcz założycieli cyrków była rodzina Staniewskich, to jest Bronisław oraz Mieczysław. Do tego warto tu także wspomnieć o Stanisławie Mroczkowskim. Do bardzo znanych artystów specjalizujących się zwłaszcza w cyrkowych działaniach na pewno zaliczyć trzeba Blumskich, Mileców oraz rodzinę Barańskich. Cyrk nie mógłby natomiast funkcjonować, gdyby nie klauni, w tym polskie kultowe już wręcz duety takie jak chociażby Bim-Bom, jaki tworzony był przez Iwana Raduńskiego oraz Mieczysława Staniewskiego.

Zobacz stronę autora: Filmy reklamowe