Paintball

Czy miałeś kiedyś okazję zagrać w paintball? Tego rodzaju gra stanowi z jednej strony pełną emocji i niezwykle ekscytującą formę rozrywki, jak również z drugiej strony okazuje się ona już po części rekreacją typowo sportową jak każda inna dyscyplina z kategorii aktywności fizycznej. Nie chodzi w tym już nawet o konieczność wykazywania się zwłaszcza sprawnością i dobra kondycją, co umiejętnościami taktycznymi, jak to ma miejsce w każdym przypadku sportowych wyzwań. Czym odznacza się paintball w praktyce i jak powstawał?
Paintball przede wszystkim uchodzi za grę zespołową, która wykorzystuje markery i rozliczne sprzęty mające przypominać na pierwszy rzut oka broń – pneumatyczną w praktyce, a w teorii walka toczy się jak na prawdziwym polu bitewnym. W broni pneumatycznej o której mowa powyżej występuje natomiast duża masa sprężonego powietrza, albo w niektórych wariantach dwutlenku węgla. Taki skład pozwala na to, aby z broni tu wspomnianej móc wystrzelać kulki pełne farby. Są to często składem mieszanki zawierające również żelatynę spożywczą. Jeżeli ktoś z ekipy dostanie kulką, będzie musiał zejść z boiska.

Ślady po trafieniu przez gracza z drużyny przeciwnej określa się natomiast splatami. Wyróżnia się bardzo wiele rozmaitych rodzajów paintballa. Do najpowszechniejszych, a zarazem najczęściej wymienianych zalicza się zwłaszcza speedball, woodsball, stock-paintball, czy też pump-paintball. Jeszcze czymś innym jest natomiast magfed-paintball. O każdej z tych dziedzin paintballowych więcej przekażemy w naszych kolejnych tekstach.

Zobacz stronę autora: Creator de domenii