Carspotting – co to jest?

Kiedy mamy na myśli szeroko rozumiana rozrywkę i rekreację, kojarzą nam się zwłaszcza podstawowe rodzaje hobby i pasji, jakie są typowe dla większości, a więc stanowią przejaw kultury masowej czy popkultury. W gruncie rzeczy jednakże, osoba która poszukuje niebanalnego zajęcia raczej ma większe i szersze wachlarze zajęć do wyboru niż się to na pierwszy rzut oka wydaje. W szczególności mało znanym terminem okazuje się być tak zwany carspotting. Czy wiesz czym on jest i na czym polega ten rodzaj hobby? Sprawdź poniżej.
Jako carspotting nazywa się filmowanie bądź robienie fotografii rozmaitych pojazdów mechanicznych. Najczęściej są to samochody, które z jakichś powodów są unikatowe. W grę wchodzi tu przykładowo fotografowanie i uchwycenie na zdjęciach takich pojazdów, jakie są maszynami starej daty. Do tego jeszcze zwróćmy uwagę na to, że jest mnóstwo modeli wzorcowych czy futurystycznych aut, stanowiących istne okazy i ujęcie ich na fotce to dla koneserów tego typu sztuki prawdziwe wyzwanie i zarazem nie lada gratka.

Musimy wspomnieć o tym, że carspotting w praktyce opiera się nie tylko na pstrykaniu zdjęć, ale także na tym, że ich autorzy wykorzystują te zdjęcia w mediach społecznościowych. Istnieją nawet rozliczne serwisy internetowe, które są specjalnymi forami dla osób podzielających tę nietypową pasję. Miłośnicy focenia aut bardzo często pokonują setki kilometrów, żeby dotrzeć do swojego miejsca docelowego, gdzie znajduje się ich wóz marzeń do sfotografowania. Carspotting jest zjawiskiem, które coraz częściej „atakuje” na obszarze wielkich metropolii miejskich.

Zobacz stronę autora: koła łańcuchowe